עבודת תיזה על הארה – חלקים ממנה

עבודת תיזה על הארה – חלקים ממנה

חשיבות תגובת הגוף והנפש ברגעי הארה, ברגעי שיא.

בעבודה זו,ביקשתי לבחון את חשיבות תגובת הגוף והנפש,מה מתרחש בתוך הגוף הפיזי ברגעי שיא, ברגעי הארה ולבדוק את השפעתן על ההתפתחות הרוחנית של האדם החווה אותם. חיפשתי לבדוק איך הגוף מושפע מכל מה שקורה לנפש.

מהם מילים המתארות חוויות שאין להם מילים אלה רגשות.

מה הוא ה"ניצוץ האלוהי", איך בפירוש נכון של המימד הגופני ברגעים אלו, שכבות של מתח יוכלו להשתחרר בהדרגה ,אנרגיה תתחיל לזרום ומקומות בגוף שנתקבעו בהם דפוסים ישנים ,יפתחו כלומר יתרחש טרנספורמציה אנרגטית בגוף.

דרך אנרגיה שזורמת ברגעי הארה האדם יוכל לקבל זווית ראיה חדשה, הנשימה חופשית.יותר,מלאה יותר החמצן יוכל להגיע לכל תא ותא של הגוף.

ג'ק קורנפילד כתב " התעלמות מן הגוף או התעללות בו,אינן ביטוי לרוחניות.כאשר אנו מכבדים את הגוף בתשומת לב,אנחנו מתחילים להחזיר לעצמנו את הרגשות,את האינסטינקטים,את החיים.מתוך תשומת הלב לרגעי ניצוץ האלוהי אפשר לחוות את ריפוי החושים,אינטימיות עם החיים כאן ועכשיו."קורנפילד(2001)

.

חקרתי את האופן שבו חוויות רגעי ההארה משפיעות על הגוף וכיצד השפעה זו עשויה לבוא לידי ביטוי בחיים שלנו. כיום יודעים שישנה סבירות גבוהה שתחושות אנרגטיות חיוביות ישפיעו לטובה על תאי הגוף שלנו,יעזרו לנו להתמודד בהתפתחות רוחנית שלנו ולבריאות החיים בכלל.

בודה אמר שלהיות ער זה להעיר את המקומות החשוכים בתוכנו.האים רגעי הארה יכולים לעזור לנו בתהליך…

רגעי הארה עשויים להביא אדם למקום טוב יותר , למודעות ,להבנה וגם מביאה שלווה,אושר שמחה פנימית ותבונה עמוקה.אדם יכול לחוות חוויות מיוחדות למימוש הפוטנציאל האנושי .

אותו גוף אותו אדם חוויה פנימית שונה ,הליכה שונה בחיים….

בעבודה זו,בקשתי לבחון את חשיבות תגובות הגוף והנפש ברגעי הארה , לתת מילים לחוויה ולהתבונן בתחושות הגוף .כיצד ניתן להיעזר בהתבוננות חוויות שיא ככלי להתפתחות רוחנית,לחיים בריאים וטובים יותר.

ברגעי הארה התחושות שאנו חווים עוזרים לנו ב :

נשימה

רגעי הארה יכולים להיות רגעי שיחורר, הנשימה זורמת בחופשיות, משתחררת ומרגע זה יכולים תהליכים לזרום….

פתיחת הלב.

בהקשבה לרגעים שמחים ומוארים אפשר לחוש כל כך טוב עד שהלב נפתח , את המצבים המפחידים ביותר אפשר לפגוש בתשומת לב חומלת ומאוזנת. יש סבירות שאדם יחזק את הכוחות שלו ויוכל להתמודד טוב יותר עם הקשיים שלו .דרך הלב שלו הוא יכול ליצור ראייה רחבה מאוד של המציאות הפנימית והחיצונית ,אדם יכול ללמוד את הכוח הפנימי הקיים בו,המסיע לו לממש את הפוטנציאל שלו ומגביר את הרצון לריפוי.

רגעים אלה הם כוח החיים .על ידי מודעות פנימית לכוח החיובי של אנרגית הלב, לנפש קל יותר לעמוד מול השלילי.תחושות הגוף מקבלות כוח חיובי .הלב חופשי ואוהב.

לרגע אחד נעלמות כל הבעיות,החרדות והמצוקות.ישנו רק דבר מופלא .רגע של יופי.ניצוץ אלוהי .רגע של תשוקה,כוח החיים והרחבת הלב

מייקל קרייג (סטיאם נדין)ציטוט:"אין בעולם מקום שייתן לך שלווה,אין בעולם מקום שיעניק לך הארה. ביקרת במקדשים כה רבים,אך מעולם לא ביקרת במקדש שבמערת ליבך."(שי טובלי,2003).

."'.ON NE VOIT BIEN QU'AVEC LE COEUR L'ESSENTIEL EST INVISIBLE POUR LES YEUX

"אין לראות את הדברים היטב אלא בלב בלבד.כי הדבר החשוב באמת סמוי מן העין."ציטוט של הנסיך הקטן (אנטואן דה סנט-אכזיפרי,1940)

פתיחת חסימות אנרגטיות = בריאות.

היות וכל מחשבה, תחושה, או רגש הוא למעשה מציאות אנרגטית, כל אחד מהרגעים הללו של הדחקה יוצר את מה שניתן לתאר כקיבעון אנרגטי בגוף. עמוק בתוך המערכת של כל אחד,ישנן חסימות אנרגטיות שהן קטנות ומוחזקות.דרך קיבעונות האנרגטיים הללו,אנו מתחילים לפתח כאבים וסימפטומים פיזיים.

.דרך פרשנות נכונה של רגעי הארה חווית החיים יכולה להיות שונה .בעזרת האנרגיה שמגיעה מרגעי הארה הקבעון יכול להיפתח,אנרגיה שמתמוססת בתוך תאי הגוף .

תחושת הגוף והנפש מתחברים ומאפשרים פרשנות שונה של הסבל.האנרגיה של ניצוץ האלוהי גורם לטרנספורמציה בגוף.האדם מבין אחרת,זווית הראיה שלו משתנה ,אנרגיה בגוף זורמת נפתח מקום חדש .אנרגיה זו מאפשרת להעיר את המקומות החשוכים בתוכנו. הבריאות הגופנית והבריאות המנטאלית והרגשית קשורות זו בזו,כאשר בני אדם חולים גופנית,חייבים ההכרה, הגוף וגם הרוח להיות מעורבים בתהליך הריפוי .

"וכך לפתע אתה לא נמצא בגוף-נפש.פתאום הגוף-נפש נשר.פתאום הרוח לא נושבת עליך,היא נושבת דרכך,בתוכך…"."כל היקום כולו הוא ניצוץ שקוף אלוהי,של טוהר קדמוני-אבל האלוהי לא נמצא במקום אחר הוא פשוט כל הניצוץ הזה."עמ'296 (ליבליך,2009)

מחזק את מקום היצירה בתוכנו

.ב1927 הפילוסוף הנרי ברגסון קיבל פרס נובל לספרות על ספריו ביחס ל"כוח החיים".בספרו "התפתחות היוצרת" למילה אינטואיציה הוא קורא התרגשות פנימית יוצרת,המאפשרת לסופר להתיך את החומר הגולמי שבתוכו.

לכולנו מוכרים רגעי התרגשות הגדולה מול שקיעה מדהימה,מול יצירה יפה או כאשר שומעים מוזיקה שמרגשת אותנו.

לפעמים רגעים אלה קוראים בתרגול רוחני או ברגע של שבריר של שנייה שפתאום תובנה חשובה מקבלת פרשנות חדשה. עוצמה החוויה יכולה להביל אותנו ליצור,להתחבר לאומנות שבנו.

בטחון בחיים

לאפשר לעצמנו להרחיב את רגעי הארה, לראות את העוצמה שתמונה בהם ולהיתמך על ידם.

.קן וילבר טוען כי כדי לפתח "עין של התבוננות פנימית",התבוננות הנוצרת דרך חווית מצבי תודעה המובילים לחדות עדינה ולתובנות על טבע התודעה עצמה,. (ליבליך,2009)

כאשר מתרחשות חוויות שיא כפי שקורנפילד(,2001) אומר, אדם יכול להיפתח אליהן במודעות מלאה,לצפות בהן ולחוש אותן כחלק מן הריקוד של חיינו.כאשר חווים רגעי הארה זהו הריקוד של הגוף.כאשר אנו פוגשים מתח וכאבים בגוף הפיסי שלנו ומסוגלים לגעת בהם מבלי להתנגד או להיאחז,לתת להם תשומת לב מרפאה וחומלת,האנרגיה יכולה להתחיל לזרום..הריקוד ,היכולת להיות מודעה לכול התנועה שמתרחשת בגופנו,בלי לפחד ,הכלי שפיתחנו הוא לקרוא לשדים בשמם.ממקום זה החוויה יכולה להישאר,להיעלם או להתעצם.כאשר אנחנו מרחיבים את התרגול ושמים לב לכל המצבים שעולים ולתגובתנו עליהם,אנחנו יכולים להפוך גם אותם לחלק מן הריקוד.ברגע שאנחנו מסוגלים לקרוא לדבר בשמו וליצור מרחב לחוויה כדי שתוכל לעלות ולחלוף,נוצרת תחושה של אמון בתהליך,ואנחנו מתחברים מחדש להבנה שאינה מנסה ללכוד את החוויה אלא לפתוח אותה. אם אנחנו נסכים לטפח מרחב,אמונה ופרספקטיבה רחבה,כדי שאפשר יהיה לנוע דרך כל המצבים ולגלות בטחון בחיים. האדם נמתח ונעשה גבוה מאוד.

ברגעי הארה שחוויתי ,שאפשרתי לכל החלקים בתוכי להתחבר ,לא היה חוץ לא היה פנים נשארה רק חוויה .לאחר רגעים אלה חווית החיים שלי השתנתה .אותו מקום פיזי אך חוויה שונה בחיים.החוץ הוא לא השינוי הפנים הוא השינוי. השינוי הגדול הוא איך אתה חווה את עצמך,איך אתה חווה את הכאבים שלך,את האהבה שלך ואת החמלה לעצמך.

תהליך של מקום אחר בתוכנו.

הנאה,שמחה

אור קטן נדלק בגוף,תובנה אחרת של החוויה .אפקט הדומינו מגיע,המחשבות והתחושות מקבלות זיכרון חדש .זיכרון תקוע,כואב מקבל אנרגיה,ניצוץ אלוהי,זיכרון כואב משתחרר,רגש בגוף נפתח ,דמעות או צמרמורת קלה,חיוך של מלאכים .אנרגיה מניעה במקום אנרגיה תקועה.

.משמעות החוויה מאפשרת לעולם חדש להתפתח בתוכנו. התגלמות האושר. כשההנאה של חוויה מנחה אותנו,יכולים אנו לפעול בכיוונים חיוביים. ניצוץ האלוהי-הארה-הם בריאות מורגשת בגוף מה שיוצר אצלנו הרגשה טובה עמוק בפנים.

 

כתיבת תגובה